Küçük dostlarımızın sağlıklı ve kaliteli bir hayat sürdürebilmelerinin ilk adımı düzenli bir aşı programının veteriner klinik hizmeti veren  ve konuya vakıf veteriner hekim tarafından belirlenip uygulanmasıdır.

Aşılmada en büyük hedef evcil petlerimizin bağışıklık sistemlerini yüksek tutmak ve hastalıklara karşı direncinin artırmaktır; Unutmayalımki anne sütünden sonra en büyük koruyucu silah aşılamadır.

Özellikle hastalıklara karşı direncinin yetersiz olduğu yavru döneminde birçoğu ölümcül olan viral hastalıklara karşı aşılanmaları gereklidir.

Başkent Yenimahalle Veteriner Kliniğimizde genel muayeneleri sonucu aşı yapılmasında sakınca görülmeyen ve öncesinde antiparaziter ilaçlamaları yapılmış herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan dostumuza uygun aşı programı belirlenir.

Hasta kayıt sistemimize dahil edilerek takip edilen bu programın randevu tarihleri isteğiniz üzerine size telefon yada sms yoluyla hatırlatılır.

Size ilk aşılama sonrasında vereceğimiz aşı karnesine uyguladığımız aşının etiketi, yapılma tarihi ve uygulamayı yapan veteriner hekimin imza ve kaşesiyle işlenir.

Küçük dostunuza uygulanan aşıları, antiparaziter ilaçlamaları ve diğer koruyucu hekimlik uygulamalarını lütfen karnesine işletmeyi unutmayınız. Bu karnenin onun sağlık geçmişini belirten en önemli belge olduğunu aklınızdan çıkarmayınız.